Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Současné akce

U nás je možno platit online i kartou

géčko.png


INSPIRACE NA DÁRKY » Dárek k 2. narozeninám

Dárek ke druhým narozeninám

Druhé narozeniny dítěte jsou již ve znamení toho, že dítě je ještě živější a daleko šikovnější než před rokem. Říkáme si jak to všechno zase rychle uteklo, jak je ten rok krátký. Vždyť je to jako včera když jsme slavili první narozeniny a teď je již tady oslava druhých narozenin. A opět přemýšlíme jaký dárek ke 2. narozeninám zvolit.

Dárek ke druhým narozeninám už by mohla být hračka, se kterou se dítě hezky pobaví a něco naučí. Děti zaujmou zajímavé tvary, veselé barvy, hračky, které vydávají zvuky, dřevěné hračky, tahací hračky na provázku, hračky se kterými se dá něco postavit a rozbourat. Samozřejmě také hezké plyšové hračky, nějaké dětské stolní hry nebo puzzle pro nejmenší děti, dále můžete zvolit nějakou pěknou hudební hračku, dětský hudební nástroj a v neposlední řadě to může být již možná i nějaké odrážedlo nebo houpací kůň. Pokusíme se vám dát nějaké zajímavé tipy na dárek ke druhým narozeninám.

Scratch Tahací pejsek Jack Scratch Velký tahací pejsek Oscar

Tahací dřevěné hračky

Dřevěné hračky na provázku jsou většinou určené pro děti od 18 měsíců a je to tedy přesně volba na dárek ke 2. narozeninám. V dnešní době je možné pořídit opravdu krásné dřevěné tahací hračky oproti letům dřívějším. Dnešní hračky jsou více barevné, více propracované, jsou z kvalitního materiálu a spousta hraček na provázku má i další například zvukové prvky. Krásné a originální dřevěné hračky na provázku vyrábí belgická značka SCRATCH nebo francouzská značka EBULOBO. Krásní jsou medvídci táta se synem, které děti mohou vzít na projížďku po svém pokojíčku a ukázat jim celý svůj domov. Kdo by raději pejska, tak právě krásní barevní pejsci jsou od belgické značky Scratch připraveni stát se velkým kamarádem vašich dětí. Pejsci vrtí třeba ocáskem, hýbají hlavičkou a budou velmi rádi, když je děti vezmou na procházku po svém domově. Dnešní dřevěné hračky jsou i šetrné k podlahám v domech a mívají na kolečkách gumové vložky, které zabraňují poškrábání podlah.

Ebulobo Tahací Medvídek táta a syn Ebulobo Tahací Medvídek Ebulobo Tahací Hladový vlk

Dřevěné hračky ke druhým narozeninám

Speciální tahací dřevěná hračka je vkládací kravička, která kromě toho, že půjde s dětmi na procházku, tak je naučí poznávat různé tvary a vkládat je do správných otvorů. Taková hračka je edukativní hračka, která pomáhá při rozvoji jemné dětské motoriky, napomáhá cvičit trpělivost, pomáhá poznávat barvy a tvary.

Scratch Vkládací kravička s tvary

Další inspirace na dárek ke druhým narozeninám je ihned poblíž a je to dřevěná kuličková dráha kravička. Hračka je vyrobena z kvalitního dřeva a má veselé barvy. Děti si hrají s barevnými kuličkami, které dávají na začátek dráhy a kulička pak cestuje drahou po obou stranách kravičky. V cíli dětem za odměnu zazvoní na malou rolničku. Co říkáte, není to krásný dárek?

Scratch Kuličková dráha kravička

Dětské puzzle pro nejmenší děti

Děti již ve věku dvou let mohou začít skládat malé jednoduché puzzle. Nejlepší jsou puzzle, která nemají samozřejmě mnoho dílků a dílky jsou dostatečně velké, aby dětem nedělalo problémy tyto dílky brát do ručiček a aby výsledný obrázek byl dostatečně velký. Takové puzzle je například speciálně vydané dětské puzzle 3v1 k animovanému filmu Malý Princ.

Avenue Mandarine Velké puzzle 3v1 Malý princ

Děti se mohou s hračkami také učit. Jako dárek ke druhým narozeninám můžete třeba dát speciální Duo puzzle od značkového francouzského výrobce Avenue Mandarine. Duo puzzle je k dostání ve variantě Maminka a mládě a ve variantě Protiklady. V prvním případě se děti učí poznávat zvířátka a jejich mláďata a dávají k sobě dvě části puzzle a ve druhém případě se děti učí poznávat protiklady. Puzzle mají krásné ilustrace a jsou na nich zvířátka a například otevřené a zavřené okno, plná a prázdná láhev, sluníčko (teplo) a sníh (zima). Tyto protiklady děti dávají k sobě a učí se poznávat svět.

Avenue Mandarine Duo puzzle Maminka a mládě Avenue Mandarine Duo puzzle Protiklady

Plyšové hračky ke druhým narozeninám

Krásné a kvalitní plyšové hračky se mohou dávat dětem prakticky již k narození nebo již k prvním narozeninám, ale takové hračky, zvlášť pokud se jedná o kvalitní a roztomilou hračku lze pořídit i jako dárek ke druhým narozeninám. My máme zkušenosti s francouzskými kvalitními značkami EBULOBO a také s PIOUPIOU MERVEILLES. Takový plyšový medvídek se synem od Ebulobo nebo velký plyšový vlk od stejné značky se musí dětem zaručeně líbit. Velmi kvalitní je plyšový zajíček od firmy Pioupiou Merveilles, který je dodáván v modré variantě pro chlapečky a v růžové variantě pro holčičky a bude v krásném kvalitním dárkovém balení působit opravdu luxusně.

Ebulobo Velký Hladový vlk (100 cm)

Interaktivní zajíček se musí líbit!

Dalším plyšovým zajíčkem se může pochlubit francouzská značka Pioupiou Merveilles. Tento plyšák není sice balen v dárkovém balení, ale zato umí krásné věci. Plyšový medvídek nebo plyšový zajíček po zmáčknutí tlačítka na tlapce zakrývá a odkrývá oči. U toho křičí "kuku" a velmi krásně a nakažlivě se směje. Tyto plyšové interaktivní hračky jsme osobně vyzkoušeli na malém vzorku dětí a byl to opravdu velký úspěch.

Dětské hudební hračky nebo dětské jídelní soupravy

Malým dětem zhruba od dvou let je možno také pořídit již menší hudební hračky, které budou v dětech podporovat zájem o hudbu a cvičit rytmus. Mezi první základní hudební nástroje pro nejmenší děti může patřit například krásný malý xylofon nebo hudební stolek, kde se setkávají dohromady 3 hudební nástroje.

Scratch Xylofon Rybička Scratch Hudební stolek 3v1 Rybička

A co třeba pořídit dětem jednotnou sadu nádobí? Sady dětského nádobí se mohou kupovat již k prvním narozeninám, ale možná je to ještě lépe načasováno jako dárek k 2. narozeninám. Sady nádobí pocházejí z Francie a jsou vyráběny s originálními motivy, které navrhla známá francouzská výtvarnice a návrhářka Isabelle Kessedjian pro značku Label Tour. Lze pořídit krásné dětské jídelní sady nebo další dětské potřeby v jednotných designech pro kluky - pirát a rytíř a v designech pro holčičky s obrázkem princezny nebo gurmánky. Značka LABEL TOUR je na českém trhu velkou novinkou a vy můžete patřit k prvním lidem, kteří vybaví vaše děti touto originální značkou.

slide